Одне із рідкісних, але неприємних ускладнень після збільшення грудей – капсулярна контрактура. Незважаючи на всю безпеку процедури збільшення грудей, мала частка пацієнтів стикається з індивідуальними ускладненнями.
Збільшення грудей одна з найпопулярніших операцій у пластичній хірургії. Можливості сучасної пластичної хірургії зводять до мінімуму вплив на організм пацієнта. Але деякі пацієнти все одно стикаються з ускладненнями після операції збільшення грудей. Досить рідкісним, але серйозним ускладненням є капсулярна контрактура імпланту.
Що таке капсулярна контрактура?
Капсулярна контрактура є ускладненням, яке може виникнути після збільшення грудей і являє собою утворення капсули навколо імплантату. Формування захисної "капсули" рубцевої тканини навколо імплантату після збільшення грудей є нормальною частиною процесу загоєння. Організм автоматично реагує на будь-який сторонній об'єкт і намагається ізолювати цей об'єкт, створюючи навколо нього бар'єр із рубцевої тканини.
Про капсулярну контрактуру говорять коли капсула рубцевої тканини стає надзвичайно твердою і починає стискатись навколо імплантату. Це може призвести до естетичних та фізіологічних проблем - деформація імпланту та форми грудей, жорсткість грудей та імпланту на дотик, почуття стягнутості і навіть болю в грудях.
Чому з'являється капсулярна контрактура грудей?
Насамперед варто відзначити, що капсулярна контрактура не є показником якості операції, і може виникнути після операції навіть у найдосвідченішого хірурга. Рубцювання навколо тканини є частиною природного процесу загоєння, але стає проблематичним, коли вона стає надзвичайно твердою.
Причини виникнення капсулярної контрактури:
Індивідуальні особливості організму пацієнта або збіг обставин, за яких організм просто робить надто багато фіброзної тканини навколо імплантату;
Гематоми (наявність крові навколо імпланту) або серома (скупчення рідини в місці хірургічного впливу) можуть призвести до затвердіння тканин або рідини та призвести до появи капсули;
Запалення або бактеріальна інфекція під час загоєння після операції можуть спричинити відповідь організму у вигляді формування капсули навколо імпланту.
ЗАПИШИСЬ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ
ЗАПИСАТИСЯ →
ЗАПИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ
Оберіть зручний мессенджер для зв'язку
Написати у Telegram
Написати у Viber
Як зрозуміти, що у мене виникла капсулярна контрактура?
Слід пам'ятати, що природна захисна капсула утворюється завжди і на початкових етапах капсулярна контрактура може ніяк себе не проявляти.
Усього є кілька ступенів капсулярної контрактури за ступенем твердості та впливу на комфорт пацієнта, з чого випливають відповідні симптоми:
Степені Капсулярної контрактури:
Степень 1: Капсулярна контрактура протікає безсимптомно. Утворення рубцевої тканини навколо імплантату не впливає на розмір, форму чи текстуру грудей. Груди виглядають природно і залишаються м'якими на дотик.
Степень 2:Капсулярна контрактура зазвичай проявляється лише незначними косметичними симптомами. Груди зазвичай мають нормальну форму, але на дотик здаються твердішими та жорсткішими.
Степень 3:Капсулярна контрактура виявляється очевидними косметичними симптомами. Груди будуть тверді на дотик і відчуватимуться незвично, наприклад, вони будуть занадто круглими, жорсткішими, а соски можуть деформуватися. Викликає дискомфорт.
Степень 4:Пацієнти з капсулярною контрактурою четвертого ступеня вже відчувають чітко виражений дискомфорт та болючість грудей. Капсула досить жорстка і значно впливає на відчуття пацієнта.
симптоми
Загальні симптоми капсулярної контрактури виглядають так: шкіра стає більш пружною, діапазон рухів може зменшитися (через стягнутість), змінюється форма грудей, надмірна чутливість молочних залоз, їхня болючість, зміна положення імпланту.
На відео показаний імплант повністю покритий капсулою з фіброзної тканини. Така щільна капсула значно впливає на комфорт та може доставляти хворобливі відчуття та деформувати груди.
Методи лікування контрактури після маммопластики
Планове відвідування пластичного хірурга після операції дозволяє визначити утворення капсулярної контрактури на ранніх етапах і застосувати щадні способи зробити капсулу м'якшою або запобігти її подальшому утворенню.
Фіброзне ущільнення може бути усунене без хірургічного втручання, якщо звернутись на ранньому етапі прояву ускладнень. За перших ознак збільшення щільності грудей, рекомендується звернутися до свого пластичного хірурга, де буде запропоновано проведення фізіотерапії для розгладження рубців. На початковому етапі також ефективні масаж, прийом вітаміну Е та курс протизапальних ін'єкцій з метою запобігання посиленню процесу ущільнення капсули.
На жаль, на пізніших стадіях капсулярної контрактури є необхідність хірургічного лікування та усунення капсули.
Залежно від стану пацієнта та показань є 3 способи хірургічного лікування контрактури:
Відкрита капсулотомія із розрізом шкіри. Робиться з метою зменшення тиску капсули на імплант.
Капсулотомія із застосуванням ендоскопу. Проводиться дренаж та очищення тканин через мінімальний розріз, що може призвести до зменшення ущільнення.
Капсулоектомія. Може бути повною або частковою. У ході цієї процедури видаляється як капсула, так і сам імплант. Для запобігання майбутнім ускладненням при заміні імплантів змінюється їх місце розташування в м'язових прошарках. Цей метод використовується лише у разі сильної та жорсткої капсулярної контрактури імплантів.
При вирішенні виконати пластичну операцію кожен пацієнт повинен зважити всі можливі ризики і бути максимально відкритим на консультації - якщо у вас є схильність до рубцювання, гематом або інші реакції організму на будь-які впливи, обов'язково повідомте про це вашого пластичного хірурга. Це допоможе скласти коректний план операції та вжити заходів, щоб додатково убезпечити пацієнта, схильного до ускладнень.
Нехай можливі ризики не змушують вас відмовитись від бажання перетворень, а я допоможу пройти вам шлях від консультації до остаточної реабілітації максимально легко та комфортно