блог пластичного хірурга
Ліпофілінг обличчя та тіла
Сучасна пластична хірургія пропонує багато способів корекції тіла та обличчя. Однією з актуальних методик є ліпофілінг - контурна пластика власними жировими клітинами.
Напевно, кожна людина у своєму житті стикалася з бажанням виправити недоліки тіла та обличчя з метою омолодження або отримання ідеальних контурів. Сучасна пластична хірургія може запропонувати багато способів вирішення того чи іншого завдання пацієнта.

Однією з актуальних технологій корекції обличчя і тіла є ліпофілінг - свого роду контурна пластика власними жировими клітинами.
Що таке ліпофілінг обличчя та тіла?
Ліпофілінг – сучасна методика омолодження та корекції контурів м'яких тканин за допомогою трансплантації власних жирових тканин. Часто ліпофілінг також називають ліпоскульптурою тіла. Ліпофілінг є малоінвазивною процедурою за допомогою якої виконується забір власної жирової тканини пацієнта і перенесення її в іншу зону, в якій необхідна корекція.


Це одна з найбільш ефективних та безпечних процедур для зміни форм та пропорцій тіла чи обличчя. Після неї не залишається значних слідів на тілі - заюір матеріалу проводиться за допомогою спеціальної канюлі через проколи розміром приблизно 5 мм. Період реабілітації проходить значно швидше, ніж після більш серйозних оперативних втручань.

Які проблеми вирішує ліпофілінг?
За допомогою ліпофілінгу можна скоригувати форму різних зон:
  • корекція форми вилиць та підборіддя;
  • зміна форми грудей;
  • збільшення сідниць;
  • корекція форми стегон;
  • корекція талії та боків;
  • омолодження особи та розгладжування зморшок.
У своїй практиці найчастіше я застосовую ліпофілінг для загальної корекції форм тіла, коли з якихось причин пацієнт незадоволений своїм тілом і прагне більш гармонійних форм.
ЗАПИШИСЬ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Як проводиться ліпофілінг тіла?
Консультація з пластичним хірургом
Консультація – це основа будь-якої пластичної операції. Важливо почути потребу пацієнта та запропонувати метод рішення, а також переконатися, що пацієнта не має протипоказань для проведення процедури.
Підготовка до операції
Перед початком операції пацієнт проходить огляд медичного персоналу, спілкується з анестезіологом. Хірург погоджує з пацієнтів зони корекції та позначає на тілі зони-донори та реципієнти жирової тканини.
Забір жирової тканини в донорській зоні
За допомогою спеціального апарату та аспіраційної канюлі виконується забір підшкірно-жирової клітковини з донорської зони. Жирова тканина збирається у спеціальну ємність для подальшої обробки, очищення та трансплантації.
Очищення жирових клітин
Обов'язково проводиться очищення забраних тканин від пошкоджених клітин, крові та інших рідин. Матеріал обробляється у спеціальній центрифузі, де відбувається відшарування здорових жирових та стовбурових клітин від інших біологічних рідин. Далі необхідна клітинна фракція переноситься в шприци для подальшого введення в необхідну зону.
Трансплантація жирової тканини в зону-реципієнт
За допомогою ін'єкцій через мікропроколи у потрібну зону вводяться очищені жирові клітини. Так як у процесі відновлення частина жиру розсмоктується, у процесі ліпофілінгу матеріал вводиться з надлишком.
Період реабілітації після ліпофілінгу
Відразу після операції починається період відновлення. Пацієнт поступає до палати під нагляд медичного персоналу та хірурга. Сама операція займає приблизно 1-3 години, залежно від обсягу роботи.
Відновлення після ліпофілінгу
Так як операція ліпофілінгу малоінвазивна, пацієнт досить швидко повертається до звичного ритму життя. Ліпофілінг має короткий період реабілітації, вже через 2 тижні пацієнт не відчуває жодного дискомфорту після процедури. Але варто пам'ятати, що синці та набряки цілком нормальна реакція організму на цю маніпуляцію. Результат ліпофілінгу буде видно вже за 2-3 місяці. За цей час повністю зійдуть набряки із зон корекції. Пацієнту слід намагатися уникати фізичних навантажень та механічного впливу на зону операції в період відновлення, це забезпечить кращу приживаність тканин.

Пам'ятайте, що будь-які ваші особливості, які доставляють вам фізичний чи психологічний дискомфорт, можна наблизити до вашого ідеалу, а з вами завжди на зв'язку буде ваш пластичний хірург.
Підписуйтесь на мій Instagram
Артур Тумбашян