блог пластичного хірурга
Мастопексія. ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ПІДТЯЖКА ГРУДІ?
Пластична хірургія пропонує безліч способів повернути вашим грудям колишні форми, об'єм та пружність. Що таке мастопексія і як виконується підтяжка грудей читайте у цій статті.
Ідеальна гармонійна форма грудей вже давно перестала бути нездійсненною мрією, а фізіологічні зміни у тілі жінки – вироком. Пластична хірургія на даний момент пропонує безліч способів повернути вашим грудям колишні форми, об'єм та пружність.
ЩО ТАКЕ МАСТОПЕКСІЯ ЧИ ПІДТЯЖКА ГРУДІ?
Мамопластика – це цілий напрямок у пластичній хірургії, який допомагає вирішити безліч проблем із грудьми. Однією з популярних операцій на грудях, окрім збільшення, є підтяжка грудей чи мастопексія.

Жіноче тіло схильне до безлічі фізіологічних метаморфоз. Груди можуть втрачати еластичність, згодом обвисати через вік, вагітність або зміну ваги. Підтяжка молочних залоз, або мастопексія, - це хірургічна операція з відновлення або корекції форми грудей. Операція може покращити асиметрію та інші недоліки.
Завдання мастопексії - видалення зайвої шкіри, яка викликала обвисання, а також підтяжки тканини, що оточує груди, щоб надати нової форми та підтримати покращений контур грудей.
У деяких випадках підтяжку грудей також можна поєднувати з редукційною маммопластикою (зменшенням грудей), у випадках коли груди занадто великі і очевидно, що просто видалення надлишку шкіри не вирішить проблему. Так само підтяжку грудей поєднують із збільшенням грудей імплантами з метою загальної корекції форми та об'єму.

Які ж проблеми може вирішити пластична мастопексія?
  • Підняти вище груди на грудній клітці;
  • Зробити груди більш симетричними чи ідентичними один одному;
  • Зменшити розмір ареол та змінити розташування та напрямок сосків;
  • Видалити надлишки шкіри, які утворилися від часу або у процесі годування;
  • Змінити форму грудей, надавши їй округлу форму.
ВИДИ ХІРУРГІЧНОГО ПІДТЯЖКУ ГРУДІ
Оскільки пластична операція з підтяжки грудей вирішує широкий спектр проблем, часто хірургу необхідно працювати з різними техніками для досягнення необхідного результату. Так, залежно від потреб пацієнта та обсягу операції розрізняють такі методи підтяжки грудей (мастопексії):
  • Периареолярна підтяжка грудей;
  • Вертикальна підтяжка грудей;
  • Якірна або Т-подібна підтяжка грудей.
Периареолярна підтяжка грудей

Періареолярна мастопексія молочної залози застосовується при незначному птозі та грудях мінімального та середнього розміру.

У процесі операції над ареолою виконується невеликий серпоподібний розріз або циркулярно навколо ареоли та сосок переміщається вгору. Шви накладаються на межі шкіри та ареоли і рубець при цьому виходить майже непомітним.

Периареолярна підтяжка грудей
Вертикальна підтяжка грудей

Вертикальна підтяжка грудей виконується за більш вираженому опущенні грудей.

Розріз циркулярно по контуру ареоли і вертикально вниз до складки під грудьми. Це досить універсальна техніка, яка використовується у багатьох випадках.

Вертикальна підтяжка грудей
Якірна підтяжка грудей

Якірна або Т-подібна підтяжка призначена для грудей із значними опущеннями та комбінує в собі періареолярний, вертикальний та субмамарний розрізи.

Ця операція може комбінуватися із зменшенням грудей. Це з одного боку найтравматичніша техніка, але з іншого боку вона вирішує навіть найсерйозніші випадки птозу молочних залоз.

Якірна (Т-подібна) підтяжка грудей
ЯК ВИКОНАЄТЬСЯ ПЛАСТИЧНа ПІДТЯжка ГРУДей?
Перший крок на шляху до ідеальної форми грудей – консультація із пластичним хірургом. На консультації пластичний хірург оцінить вашу ситуацію, складе відповідний план операції та дасть рекомендації щодо підготовки.

Перед підтяжкою грудей обов'язково потрібно виконати загальне обстеження організму і зробити візит до мамолога, щоб бути впевненим, що операція буде для вас безпечною, не спричинить жодних побічних ефектів, і у вас немає жодних протипоказань до її виконання.

Операція виконується під загальним наркозом та займає в середньому від 1 до 3 годин, залежно від складності втручання. Після мастопексії пацієнт надходить до палати для виходу з наркозу та подальшої реабілітації. Весь цей час пацієнт постійно перебуває під наглядом медичного персоналу.


ЗАПИШИСЬ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ
РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ МАСТОПЕКСІЇ (ПІДТЯЖКИ МОЛОЧНИХ ЗАЛІЗ)
Реабілітаційний період починається відразу після операції. Слід розуміти, що після підтяжки грудей, як і після будь-якої хірургічної операції, можуть спостерігатися набряки, незначні гематоми та болючість.

Після операції протягом 4-6 тижнів обов'язково потрібно носити спеціальну компресійну білизну, це необхідно щоб полегшити та скоротити реабілітаційний період та уникнути ускладнень після операції (таких як розбіжність швів, сильні набряки, опущення тканин).

Через 1-2 тижні після операції хірург знімає шви, а остаточне відновлення після мастопексії та результати можна побачити через 8-12 місяців. За цей час організм повністю відновиться, зійдуть набряки після операції, шви пройдуть остаточне загоєння і рубці малопомітні.

У період реабілітації слід суворо дотримуватися всіх післяопераційних рекомендацій хірурга, мінімізувати навантаження і не виконувати фізичні вправи з навантаженням на плечі та груди.

Весь цей час ваш пластичний хірург буде з вами на зв'язку, спостерігати за вашим відновленням і давати рекомендації для того, щоб якнайшвидше ви змогли насолодитися результатом після операції.

Підписуйтесь на мій Instagram
Артур Тумбашян