блог пластичного хірурга
МЕТОДИ КОРЕКЦІЇ КОНТУРІВ ТІЛА
Моделювання тіла – особливий напрямок у пластичній хірургії. Ліпосакція, ліпофілінг та ліпомоделювання, сьогодні я розповім про всі операції, які допоможуть вам знайти тіло мрії
Гармонійні пропорції та контури – основа привабливості нашого тіла. Це мрія і мета для будь-якої людини, але кожен має свої особливості будови тіла. Що робити, якщо здоровий спосіб життя і фізичні навантаження не дають бажаного результату і на тілі все одно залишаються локальні жирові відкладення, з якими неможливо впоратися.

Сучасна пластична хірургія дозволяє отримати тіло мрії та виправити деякі недоліки фізіологічної будови.
МЕТОДИ ПЛАСТИЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ТІЛА
Пластичні хірурги можуть запропонувати вам кілька методів корекції форми тіла, залежно від ваших вихідних даних та бажаного результату, такі як:

  • Ліпосакція;
  • Ліпофілінг;
  • Ліпомоделювання (ліпоскульптура тіла).
Ці операції дозволяють позбавитися зайвих жирових відкладень і за допомогою безпечних маніпуляцій відкоригувати контури тіла. Ці операції проводяться як жінкам, так і чоловікам.

що таке ліпосакція?
Ліпосакція – досить поширена пластична операція, мета якої – прибрати надлишки жирової тканини пацієнта і таким чином покращити контури тіла. Під час ліпосакції частково видаляється підшкірний верхній шар жиру.

Найчастіше у своїй практиці я виконую ліпосакцію живота, але це далеко не єдина зона, на якій можна виконати цю операцію. Зони, на яких можна робити ліпосакцію:

  • Живіт;
  • Стегна та боки;
  • Сідниці;
  • Груди та спина;
  • Плечі;
  • Підборідок.
Іноді ліпосакція комбінується з іншими пластичними операціями, наприклад, з абдомінопластикою або збільшенням/зменшенням грудей.
ЛІПОФІЛІНГ І ЛІПОМОДЕЛЮВАННЯ
Серед пацієнтів є запити, коли просто ліпосакція не допоможе вирішити проблему. Коли потрібно з однієї ділянки тіла видалити надлишок жирових відкладень та за допомогою них сформувати форму іншої ділянки тіла. Такі операції називаються ліпофілінг та ліпомоделювання.

Ліпофілінг призначений для корекції косметичних недоліків обличчя, носогубної складки, підборіддя.

За допомогою ліпомоделювання можна сформувати нові контури тіла, живота, боків та стегон.
У процесі операції жирова тканина видаляється, проходить очищення і її заповнюють потрібні ділянки.
ЗАПИШИСЬ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ
ЧИ МОЖНА СХУДНІТИ З ДОПОМОГЮ ЛІПОСАКЦІЇ?
Безсумнівно, ліпосакція, ліпофілінг та ліпомоделювання змінює зовнішні контури тіла, завдяки чому тіло виглядає худішим. Але ліпосакція не є основним способом схуднення. Під час ліпосакції частково видаляється тільки верхній шар підшкірного клітковини, внутрішній вісцеральний шар під час операції недоступний. Навіть після ліпосакції необхідно вести здоровий спосіб життя та займатися фізичними навантаженнями.

Найкращий результат після ліпосакції виходить у пацієнтів з добрим тонусом та еластичність шкіри.
Ліпосакція не допоможе позбутися апельсинової кірки (целюліту), розтяжок та інших нерівностей.
ЯК ПРОХОДИТЬ ВИДАЛЕННЯ ЖИРУ ПРИ ЛІПОСАКЦІЇ?
Ліпосакція (як і ліпофілінг та ліпомоделювання) виконується за допомогою спеціального приладу – вакуумної вібро канюлі. Операція проводиться під загальною чи місцевою анестезією (залежно від області операції).

Для початку в зону корекції вводиться спеціальний фізрозчин, мета якого знеболити, звузити судини та покращити відкачування клітковини. Завдяки такому розчину майже відсутні гематоми після операції. Потім хірург робить невеликі надрізи на шкірі та вводить під шкіру тонку трубку-канюлю. Канюля з'єднана з вакуумом, який відсмоктує жир та рідину з вашого тіла.

Під час операції не можна видалити весь жировий прошарок, безпечний обсяг видалення визначає пластичний хірург.

Сама операція займає від 1 до 3 години.
Консультація та анамнез
Перший етап підготовки – консультація із пластичним хірургом. Хірург вислухає ваші побажання, виконає огляд вихідних даних та визначиться з потрібним вам методом корекції тіла.
Обстеження
Далі потрібно виконати загальне обстеження організму, щоб перевірити чи не маєте ви протипоказань до операції і чи буде вона безпечною для вашого організму. Це обов'язкові етапи підготовки до будь-якої пластичної операції.
Підготовка до операції
В день операции вы поступаете в центр. Хирург проводит с вами финальную беседу и обсуждение пожеланий. Далее, при необходимости, на теле делают разметку в зонах коррекции
Анестезія
Лікар анестезіолог запроваджує препарати для анестезії. Залежно від обраного методу знеболювання, можливе використання загальної або місцевої анестезії.
Виконання операції
У зону корекції вводиться спеціальний розчин, який полегшує видалення жирових відкладень та мінімізує наслідки під час реабілітаційного періоду. Хірург робить маленькі розрізи і за допомогою спеціального інструменту – канюлі, видаляє надлишки жирової клітковини.
Реабілітація пацієнта
Відразу після операції пацієнта транспортують до палати для виходу з наркозу. Весь період його спостерігає медичний персонал. З цього моменту починається період реабілітації після операції.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ЛІПОСАКЦІЇ
Незважаючи на свою косметичну спрямованість, ліпосакція (ліпофілінг та ліпомоделювання) тіла все одно є операцією. Після неї можливе легке нездужання організму, набряки, в областях корекції гематоми та болючість тканин. Всі ці симптоми пройдуть протягом кількох тижнів. Також ваш пластичний хірург може призначити вам носити спеціальну компресійну білизну, щоб уникнути набряків. Остаточний результат після операції можна буде спостерігати вже через 2-3 місяці, коли тканини заживуть та відновляться.

Не варто боятися пластичної хірургії, це чудова галузь медицини, яка допоможе вам знайти тіло мрії, стати впевненішим у собі та красивішим у власних очах. Але варто розумно оцінювати всі ризики та мати реалістичні очікування від результату. Ваш пластичний хірург буде на зв'язку з вами весь період відновлення і допоможе зробити весь етап значно комфортнішим.
Підписуйтесь на мій Instagram
Артур Тумбашян