блог пластичного хырурга
ПЛАСТИЧна ХіРУРГіЯ. Відчуття ТОНКОСТі
Інтерв'ю журналу Touch Magazine. Про компетенції для пластичного хірурга, складності професії, відповідальність та важливі особисті якості.
Артур Тумбашян — пластичний хірург, проводить усі види операцій з реконструктивної та естетичної хірургії, пластику тіла та обличчя, не знижуючи при цьому якість життя, допомагає позбутися комплексів та полюбити себе.

Що потрібно мати, щоб стати хорошим лікарем, про складнощі професії, відповідальність та важливі особисті якості Артур Тумбашян поділився в інтерв'ю для журналу Touch.
Артуре, перш ніж довіритися пластичному хірургу, що пацієнту потрібно знати?
Я віддаю перевагу розмові з людиною. Насамперед треба розібратися в собі, у своїй психології, зрозуміти: чи справді це потрібно мені; як часто я прокидаюся з думками змінити зовнішність; наскільки погіршується мій настрій дивлячись у дзеркало; Чи можу я змиритися і відчувати себе щасливою без операції?

Якщо на всі ці запитання лише одна переконлива відповідь — «не без операції не обійтися» — тоді, не соромлячись, вибирайте собі хірурга і готуйтеся до операції. У виборі має тяжіти лікар з високими професійними хірургічними навичками та досвідом, а також загальнолюдськими якостями (порядність, чесність, вміння зрозуміти бажання пацієнта). Читайте відгуки, оцінюйте результати на сайтах, форумах, соціальних мережах, прислухайтеся до "сарафанного радіо".

Пацієнт повинен усвідомлено підходити до операції, розуміти всі хірургічні ризики, всі можливі ускладнення, серйозність операції.

Чи траплялися випадки, коли очікування пацієнта не співпали з реальністю?
Безумовно, кожен хірург мав такі випадки. Тут треба розуміти, це сталося тому, що лікар не почув і не зрозумів очікувань пацієнта. А якщо все було зрозуміло, але знав, що не зможе отримати подібного результату, чому не пояснив? Або очікування було завищено? Чи очікування змінилися під час лікування? Але такі випадки бувають, звісно.

Як і ускладнення, із якими стикається кожен хірург. А той, хто каже, що не було, швидше за все, бреше, і, можливо, у нього їх ще більше. Головне — вміння виходити з цих ситуацій, щоб пацієнт, зрештою, залишився задоволеним!

Я вважаю за краще розмовляти з людиною. Пацієнт повинен усвідомлено підходити до операції, розуміти всі існуючі хірургічні ризики, можливі ускладнення та серйозність операції.
Часто деякі лікарі пропонують провести операцію за мінімальний прайс. У чому ризик і підступ?
Цінова політика в усіх різна, залежить від багатьох факторів — місце, місто, країна, вік і досвід хірурга, державна чи приватна клініка. Я не схильний судити за це. Кожен оцінює себе через свої обставини. І орієнтуватися на це не потрібно, якщо дешево – не означає, що буде погано! Щоб не було проблем, звертайте увагу знову-таки на відгуки, роботи.

Чи є вікові обмеження з різних видів операцій?
Безумовно, обмеження є. Якщо коротко, після 18 років - все дозволено. Але деякі операції проводяться і в дитячому віці – пластика вушок, наприклад, із 6-7-річного віку. Все, що пов'язане зі зниженням еластичності шкіри, м'яких тканин - після 35-40 років. Операції на молочних залозах – більше підв'язуємо не до віку, а до вагітності та годування груддю. Реконструкція після травм – без вікових обмежень.

Як ви самі ставитеся до жінок, які приходять із бажанням збільшити груди?
Абсолютно спокійно. Це особиста справа кожного, ніхто не має права засуджувати. Зрозуміло, що десь я розумію - так, тут потрібно робити однозначно, десь - банальна забаганка, яка не вписується в мої естетичні погляди.
Що найскладніше у вашій роботі?
Вміння правильно почути та зрозуміти бажання пацієнта. Так би мовити, зазирнути в голову і побачити результат очима пацієнта, ну а далі справа техніки
Як ви відпочиваєте і де набираєтеся сил та натхнення?
Як і всі люди — алкоголь, наркотики, секс. Жартую. Відпочиваю по-різному: вільний від роботи час намагаюся проводити з дружиною, вона мене живить енергією. Батьки, сестричка, друзі. Дуже люблю все, що пов'язане із футболом — грати, дивитися. Тренажерний зал, коли в змозі побороти свою лінь.

Натхнення у пластичній хірургії – це класний, ідеальний результат. Коли я захоплююся ним, як написаною картиною, і бачу радість в очах пацієнта! Це дуже заряджає.

... Наразі змінюється ставлення до пластики. Багато хто не намагається змиритися, а виправляє суб'єктивні недоліки спочатку косметологією, потім - хірургією ...
© Артур Тумбашян
Насамкінець: чи можна за допомогою хірургічного втручання вирішити психологічні проблеми?
Філософське питання. Моя думка – можна! Якщо проблема очевидна, що кидається в очі, не забаганка по збільшенню, краще її усунути скальпелем, і психологічна проблема зникне, чим довго і безуспішно намагатися впоратися з цим психологічно. Якщо операція як "тюнінг", швидше за все, захочеться підправити ще щось.

А взагалі нині змінюється ставлення до пластики. Багато хто вже може собі це дозволити і не заривається в роботу з головою, не намагається змиритися, а виправляє суб'єктивні недоліки спочатку косметологією, потім — хірургією.

Підписуйтесь на мій Instagram
Артур Тумбашян