блог пластического хирурга
ПРО РИНОПЛАСТИКУ. КОМУ ПОТРІБНА ПЛАСТИКА НОСУ?
Ринопластика – це не лише потреба в естетичній корекції, а й вирішення деяких фізіологічних особливостей. У цій статті ви знайдете кому потрібна ринопластика та як вона виконується
Кожна риса на обличчі впливає на загальне сприйняття нашої зовнішності. Форма брів, розріз очей, контур губ, вилиці, форма носа – все це створює загальний образ та значно впливає на красу. Звичайно, ми не вибираємо з якими особливостями обличчя та тіла народитись, але ми можемо виправити те, що приносить нам дискомфорт. Будь то фізичний чи суто естетичний недолік.
ЩО ТАКЕ РИНОПЛАСТИКА або ПЛАСТИКА НОСУ?
Часто у своїй практиці я стикаюся з пацієнтами, які незадоволені формою носа. Від форми носа значною мірою впливає як нас сприймають оточуючі. Можливо, що мінімальні зміни можуть зробити обличчя значно м'якшим і вишуканішим.

Ринопластика чи пластика носа – популярна операція серед пацієнтів, незадоволених розміром чи формою свого носа.
Метою ринопластики є зміна носа відповідно до бажаного зовнішнього вигляду та функціональності пацієнта з урахуванням типу шкіри та загальної архітектури обличчя.
КОЛИ ПАЦІЄНТУ ПОТРІБНА РИНОПЛАСТИКА?
Будь-яка пластична операція завжди про потребу клієнта. Говорячи про ринопластику, треба розуміти, що ця операція призначена не тільки для суто естетичної корекції форми носа. Часто для пацієнтів вона є просто необхідністю для нормального життя та нормального функціонування дихальної системи. За допомогою ринопластики можна поліпшити функцію носа після перенесеної травми, хвороби або для вирішення проблем з диханням, які впливають на сон і здатність до фізичних навантажень. Також не варто виключати вроджені особливості будови носової перегородки. Такі проблеми є прямим медичним показанням до виконання ринопластики.


Показання до ринопластики:
  • Збільшена, вигнута чи широка форма носа;
  • Видима горбинка чи внутрішній вигин носа;
  • Занадто загострений, гачкуватий або потовщений кінчик носа;
  • Розширені чи несиметричні ніздрі;
  • Анатомічні порушення (наприклад, викривлена перегородка), утруднення при диханні носом.
ЯКІ Є ВИДИ РИНОПЛАСТИКИ?
Залежно від потреб пацієнта, пластичний хірург складає відповідний план операції та необхідний метод. Усього розрізняють кілька видів пластики носа:
  • Відкрита ринопластика
    Виконується за необхідності сильної зміни форми носа. Розрізи цієї операції виконуються на шкірі зовнішньої поверхні носа.

  • Закрита ринопластика
    Проводиться за необхідності незначної зміни форми носа. При цій операції доступ виконується через розрізи у внутрішній частині носа.
ЯК ВИКОНАЄТЬСЯ ПЛАСТИКА НОСУ?
Як і будь-яка пластична операція, корекція форми носа у пластичного хірурга потребує певної підготовки. Обов'язковим та первинним етапом є консультація з пластичним хірургом. На консультації ви розкажете хірургу про проблеми, які вас турбують і про результати, які ви хотіли б отримати. Хірург обов'язково уточнить ваш анамнез, чи є у вас хронічні захворювання чи протипоказання до операції, виконає огляд вашого носа і скаже, наскільки реально отримати бажаний результат.

Наступним етапом підготовки до ринопластики є загальне клінічне обстеження організму.

Сама операція виконується під загальним чи місцевим наркозом залежно від складності та тривалості операції. У процесі операції хірург робить надрізи всередині чи зовні носа та виконує корекцію тканин.

ЗАПИШИСЬ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ


Якщо операція не потребує значної корекції, то хірург виконує надріз у внутрішній складці носа та виконує необхідні маніпуляції. Це найщадніший метод і легшим періодом реабілітації. Але не дозволяє виконати значні втручання. Після закритої ринопластики рубці приховані з внутрішньої сторони ніздрів, що робить операцію фактично непомітною.

Відкритий підхід дозволяє хірургу отримати доступ до внутрішнього пристрою носа. При цьому розрізи робляться як у порожнині носа, так і в області вертикальної складки шкіри, що відокремлює ніздрі. Після розрізу м'яких тканин хірург проводить маніпуляції на носових хрящах, а потім зашиває все над сформованим носом.

Це більш травматичний спосіб, але саме його використовують, коли потрібна серйозна корекція форми та перегородки носа. Після операції накладаються шви, але через особливості будови носа і естетичних швів, рубець після операції фактично непомітний для оточуючих.

Після завершення маніпуляцій хірург накладає фіксуючий гіпс на ніс. Його завдання зберегти форму носа після операції, щоб тканини загоїлися і розташовувалися у потрібній формі.

Сама операція триває 1-2 години і за відсутності ускладнень виписується додому того ж дня.
ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ РИНОПЛАСТИКИ
Найчастіше пацієнтів непокоїть реабілітаційний період після операції, оскільки операція значною мірою впливає дихання. Пацієнт повинен бути готовим до невеликих незручностей після операції. Вони можуть бути пов'язані з необхідністю носити фіксуючу пов'язку на носі до моменту зняття її, з наявністю набряків та синців після операції, а також чутливістю та можливою хворобливістю тканин після операції. Це абсолютно нормальні реакції організму на ринопластику, що не варто переживати. Всі ці симптоми пройдуть протягом кількох тижнів після операції. Незначний набряк може зберігатися ще деякий час після операції, але він зійде.

У відновлювальний період рекомендується уникати фізичних навантажень, бігу, гарячих ванн. Також варто уникати травмування тканин - не носити окуляри і деякий час носити одяг, який не потрібно одягати через голову і який може зачепити ніс.

Весь період реабілітації буде проходити під контролем вашого пластичного хірурга, ви завжди можете поставити йому запитання або отримати рекомендації, якщо вас щось турбує.
Підписуйтесь на мій Instagram
Артур Тумбашян