блог пластичного хірурга
ТОП 5 питань пластичному хірургу
Я зібрав найпопулярніші питання від моїх пацієнтів і в цій статті відповім на них
Постійно спілкуючись з різними пацієнтами, я звернув увагу, що часто вас турбують схожі питання. Про пластичну хірургію досі ходить багато міфів, а часто і неправдивої інформації.
У цьому ТОПі ви знайдете відповіді на найчастіші запитання до пластичного хірурга.
чи ЗАЛИШИТЬСЯ ШРАМ ПІСЛЯ ПЛАСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ?
Пластична операція - це серйозне оперативне втручання і після неї, на жаль, залишаються рубці. Без цього ніяк. Але головна мета пластичного хірурга - зробити так, щоб шрам був непомітний або замаскований.

У пластичній хірургії застосовуються особливі косметичні шви, це дозволяє зробити слід після операції практично непомітним. Шов проходить кілька стадій загоєння: відразу після операції він червонуватий, потім шов поступово біліє і з часом перетворюється на акуратненьку білу тоненьку смужку, практично непомітну на погляд.

Практично завжди шви маскуються в приховані ділянки тіла. Так, наприклад, шов при збільшенні грудей імплантами розташовується під грудьми або навколо ареоли сосків, де він непомітний. Після абдомінопластики загоєний шов-смужка легко приховується будь-яким білизною. А після блефаропластики і скроневого ліфтингу (які я часто комбіную) шви ховаються в складці повік і в волоссі.

Найчастіше, мої пацієнти розповідають, що їх оточення навіть не здогадується про зроблену пластичної операції.
ЯК ПРОХОДИТЬ НАРКОЗ ПІД ЧАС ПЛАСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ?
Це найчастіший страх всіх пацієнтів! Всі бояться наркозу і можливих незручностей, пов'язаних з виходом з наркозу. Медицина не стоїть на місці і зараз застосовуються самі щадні і прогресивні методи анестезії. Перед будь-якою пластичною операцією обов'язково призначається попереднє обстеження організму, ми повинні бути впевнені що у пацієнта немає ніяких проблем зі здоров'ям і операція для нього абсолютно безпечна.

Наркоз - це зовсім не страшно! Ви не помітите як заснете, а коли прокинетеся - все вже буде готово. Ніяких "відхідняків" та "мультиків" під час виходу з наркозу давно вже немає.

Часто пацієнти бояться, що під час наркозу до них повернеться чутливість до болю. Не турбуйтесь! З кожним пацієнтом перед операцією спілкується висококваліфікований лікар анестезіолог, який підбирає метод анестезії і оптимальну дозу. Під час операції ми весь час контролюємо показники вашого організму. Поруч з вами знаходиться цілий штат медичних працівників, які зроблять все, щоб вам було комфортно і не страшно.

А в деяких пластичних операціях, як блефаропластика і видалення комків Біша, взагалі застосовується місцева анестезія.
ЧИ МОЖНА годувати груддю ПІСЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ГРУДЕЙ?
Звичайно, краще планувати операцію зі збільшення грудей або маммопластику вже після періоду годування. Але часто бажання збільшити груди виникає куди раніше бажання завести дитину. У такій ситуації завдання пластичного хірурга зберегти можливість грудного вигодовування в подальшому.

Така операція проводиться без порушення залози, молочних протоків і соска.
Імпланти будуть розташовуватися під грудними м'язами або безпосередньо під залозою і не вплинуть на період лактації. Імплант ніяк не контактуватиме і не взаємодіятиме з молоком. Навіть в разі пошкодження він залишається безпечний, хоча пошкоджений імплант все одно обов'язково слід замінити.

Так само слід пам'ятати, що мета деяких видів маммопластики навпаки зробити годування більш комфортним (корекція втягнутих сосків).
Імпланти не вимагають заміни. Сучасні виробники дають довічну гарантію на імпланти. Також з імплантами можна спокійно літати в літаках і займатися дайвінгом.
З ЯКОГО ВІКУ МОЖНА РОБИТИ ПЛАСТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ?
Більшість пластичних операцій виконується тільки після повноліття, тобто після настання 18 років. Цьому сприяє ряд причин: по-перше, повнолітній пацієнт вже сам в праві приймати рішення про необхідність пластичної операції, а по-друге, повнолітній організм вже повністю сформований, в ньому стабільний гормональний фон і пластична операція буде безпечною.

Слід зауважити, що є ряд реконструктивних операцій, які можна виконувати і в більш ранньому віці з естетичної необхідності або за медичними показниками. До таких операцій належить отопластика (пластика вушок) і ринопластика.
З допомогою ліпосакції МОЖНА схуднути?
Ліпосакція не є методом схуднення. Однак, з її допомогою можна позбутися від жирових відкладень в проблемних зонах. Правильне харчування, активний спосіб життя та ліпосакція в комплексі допоможуть отримати тіло мрії.

Чому ж ліпосакція не підходить як основний метод схуднення? Завдання ліпосакції - прибрати надлишок підшкірного жиру, при цьому операція ніяк не змінює обсяг внутрішнього (весцерального) жиру, який в надлишку може завдати серйозної шкоди здоров'ю. Правильне збалансоване харчування - основа здоров'я нашого організму, а фізичні навантаження дозволять організму залишатися в тонусі. Якщо ж сподіватися тільки на результати ліпосакції, то з часом, можна повернути всі втрачені кілограми.
Підписуйтесь Instagram
Артур Тумбашян