блог пластичного хірурга
УШИВАННЯ ДІАСТАЗУ ПРЯМИХ М'ЯЗІВ ЖИВОТА
Однією з частих операцій на практиці пластичного хірурга є операція з ушивання діастазу - відновлення прямих м'язів живота. У цій статті все про діастаз та його оперативне лікування.
Діастаз є частою проблемою, особливо у жінок після вагітності та пологів. Деяке збільшення розмірів живота після пологів - цілком нормально явище, яке минає через деякий час, коли організм відновиться. Але якщо цього не відбувається, варто проконсультуватися з лікарем щодо наявності у вас діастазу прямих м'язів живота.
Що таке діастаз м'язів живота?
Діастаз прямих м'язів живота - це розходження тих самих м'язів преса від середньої лінії (білої лінії живота). Ця розбіжність може бути як мінімальною і майже непомітною, так і значною, коли вона приносить дискомфорт у повсякденному житті та зовнішню непривабливість живота.

Про діагноз "діастаз м'язів живота" говорять, коли розбіжність перевищує 20 мм і не відновлюється фізіологічно.

Зовні діастаз може виявлятися як:
 • Випирання живота, виражене здуття;
 • Потовщення талії - через ослаблення і розбіжності м'язів талія візуально стає ширшою;
 • Грижа - при значній деформації білої лінії живота може утворитися епігастральна грижа;
 • Порушення постави та болю в поперековому відділі – прямі м'язи живота відіграють важливу стабілізуючу роль у нашому тілі. Значна їхня деформація може призвести до неправильного розподілу навантаження і, як наслідок болям у спині.
Клінічно діастаз має кілька ступенів:
 • 1
  Перша стадія - розходження м'язів не більше ніж на 5 см. Часто виникає у жінок після пологів і єдиний дискомфорт – це невелике розширення та випинання живота, яке багато хто вважає чисто естетичним дефектом.
 • 2
  Друга стадія - розбіжність прямих м'язів від 5 до 10 см. Це вже серйозніша деформація, яка може викликати дискомфорт при ходьбі і значно змінює обриси фігури.
 • 3
  Третя стадія – розбіжність більш ніж на 10 см. Це серйозна зміна розташування м'язів, яка приносить багато дискомфорту та може викликати проблеми зі здоров'ям. Таким пацієнтам обов'язково потрібна консультація пластичного хірурга та подальше ушивання діастазу.
Операція з ушивання діастазу прямих м'язів
Діастаз прямих м'язів живота першого, другого та третього ступеня є прямим показанням до оперативного відновлення м'язів. Оскільки одним із симптомів діастазу та наслідків після вагітності є в'ялість та обвисання шкіри живота, у своїй практиці я часто комбіную ушивання діастазу з абдомінопластикою.

Під час абдомінопластики хірург отримує доступ до м'язового корсету та може повернути правильне розташування сухожильних волокон. Середня тривалість операції – близько 2 годин. Весь цей час пацієнт перебуває під наркозом та ретельним наглядом анестезіолога та медичного персоналу.
Важливо знати, що діастаз не зникає сам, правильне розташування м'язів не може бути відновлено за допомогою фізичних навантажень або носіння корсетів та бандажів. Запущені стадії діастазу – це серйозне функціональне порушення, яке може бути відновлено лише хірургічним шляхом.
Відновлення після ушивання діастазу
Після операції на пацієнта чекає відновлювальний період. Залежно від стану пацієнта його виписують додому вже за кілька днів. Оскільки операція включає відновлення м'язів живота, ви можете відчувати деяку м'язову болючість перший час після операції. Набряклість - нормальна реакція організму на маніпуляції і пройде протягом періоду реабілітації. Час відновлення після усунення діастазу прямого м'яза живота може зайняти до 6 тижнів, після чого ви зазвичай можете відновити свою звичайну діяльність та повернутися до роботи. У цей період вам також потрібно буде носити компресійну білизну для живота.


З вами завжди буде на зв'язку ваш пластичний хірург, який відповість на всі питання, що хвилюють вас і буде спостерігати за вашою реабілітацією.

ЗАПИШИСЬ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Підписуйтесь на мій Instagram
Артур Тумбашян