блог пластичного хірурга
МОЖЛИВІ УСКЛАДАННЯ ПІСЛЯ ПЛАСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ І ЯК ЇХ УНИКНУТИ
Часто страх перед ускладненнями після пластичної операції змушують пацієнта відмовитись від мрії про зміни. Які ускладнення зустрічаються після операції, чи варто боятися їх і як часто вони зустрічаються читай у цій статті
Пластична хірургія, безперечно, відкриває перед нами безліч можливостей для покращення зовнішності та підвищення впевненості у собі. Однак, як і будь-яка медична процедура, вона пов'язана із ризиком виникнення ускладнень. Часто саме страх перед можливими неприємними наслідками змушує пацієнтів відмовитися від мрії змінити щось у своїй зовнішності. Але чи варто побоюватися ускладнень і якою є ймовірність виникнення тих чи інших ускладнень?
Які ускладнення можуть виникнути після пластичної операції?
Усі можливі ускладнення після пластичної операції будь-якого типу умовно можна поділити на кілька типів: загальнохірургічні та естетичні.

Естетичні пов'язані з тим, що результат пластичної операції не відповідає очікуванням пацієнта. Цієї проблеми можна легко уникнути, якщо відповідально підійти до попередньої консультації з кваліфікованим пластичним хірургом. Ваше завдання чітко описати ваші побажання та результат, який ви очікуєте отримати. Хірургу необхідно проаналізувати ваші вихідні дані і дати вам аргументовану відповідь, чи можливо отримати результат, якого ви прагнете. З повною серйозністю ставтеся до рекомендацій лікаря, ваші очікування від операції мають бути реальними.

Із загальнохірургічними ускладненнями справи дещо інакше. Найчастіше це реакції організму на хірургічний вплив, наслідки неправильного догляду і недотримання рекомендацій у період реабілітації чи індивідуальні реакції, які не може передбачати хірург.


Ускладнення після пластики
 • Набряк та больові відчуття
  Набряклість та болючість тканин після хірургічного втручання є нормальною реакцією організму. Деякі пацієнти можуть бути більш схильними до набряку або мати низький больовий поріг. Компресійні бинти та протизапальні препарати допоможуть упоратися з цими проблемами, забезпечуючи комфортне відновлення. Різні види пластичних операцій мають різну тривалість реабілітаційного періоду. Якщо процес відновлення затягується і турбує вас – обов'язково повідомте про це своєму пластичному хірургу, він зможе скоригувати рекомендації щодо догляду та нормалізувати відновлення.

 • Невдале загоєння швів
  У сучасній пластичній хірургії використовуються передові інструменти, що дозволяють зробити шви непомітними та сприяють якнайшвидшому їх загоєнню. Але не завжди рани гояться так, як очікується. Можливі проблеми із загоєнням швів або навіть утворення келоїдних рубців. Тут важливо слідувати рекомендаціям хірурга з догляду після операції, використовувати спеціальні мазі, що загоюють, або пройти фізіотерапевтичні процедури. У випадку з келоїдними рубцями неможливо передбачити їх появу. Це патологічний процес збільшення обсягів сполучної тканини на місці шва, який може бути викликаний різними факторами (неправильне зіставлення тканин, гормональний збій або навіть спадкова схильність).

 • Алергічні реакції
  Алергії на анестетики чи імплантати можуть спричинити неприємні наслідки. Ретельне тестування на алергію та використання матеріалів, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта, допоможуть уникнути цього ускладнення. Якщо ви схильні до алергії, обов'язково повідомте хірурга про це на консультації. Ми проведемо необхідні алерготести, щоб зробити операцію безпечною для вас.

 • Інфекції
  В операційній пластичної хірурга дотримуються всіх заходів для забезпечення повної стерильності приміщення, інструментів та самої операції. Подальший догляд після виписки повністю на відповідальності самого пацієнта. Суворе дотримання правил обробки швів та рекомендацій хірурга убезпечить вас від інфекцій.

 • Порушення чутливості
  Зміна чутливості в області операції є поширеною проблемою і здебільшого є тимчасовою. Воно зумовлене природною набряклістю тканин після операції, порушенням кровообігу Однак, при проблемах, що продовжуються, важливо звернутися з хірургом для пошуку оптимального рішення.

 • Асиметрія або деформація при загоєнні
  Після операції можлива поява асиметрії або деформації тканин у процесі загоєння. Пов'язані вони можуть бути з неправильним накладенням швів, зайвим натягом тканин або з недотримання рекомендацій на період реабілітації - відмова від носіння компресійної білизни, спеціальних фіксуючих топів після маммопластики. Перед початком операції пластичний хірург робить розмітку в зоні операції та вибудовує симетрію, щоб у процесі загоєння не було деформацій тканин. На вашій відповідальності - чітке дотримання рекомендацій, оскільки у разі будь-якими зсувами, наприклад, імплантів, може знадобитися повторна операція з метою корекції.
ЗАПИШИСЬ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Ускладнення після маммопластики
Пацієнти після маммопластики або збільшення грудей імплантами можуть зіткнутися з такими ускладненнями як серома та капсульна контрактура. Це дуже рідкісні ускладнення, проте кожен пацієнт повинен знати симптоми, щоб вчасно звернутися по допомогу до хірурга.


Серома - це аномальне скупчення серозної рідини в місці, де було здійснено хірургічну операцію. Серома після маммопластики проявляється у вигляді збільшення форми молочної залози, набряклості, почервоніння та хворобливих відчуттів у грудях. На ранніх етапах із серомою можна впоратися за допомогою медикаментозного лікування. Саме тому вкрай важливо при виникненні перших симптомів, що турбують, відразу звертатися до свого пластичного хірурга. У запущених випадках сероми може знадобитися повторна операція.


Капсульна контрактура - дуже рідкісне ускладнення, пов'язане з надмірним утворенням сполучної тканини навколо грудного імпланту, що може спричинити його стиск, деформацію та змінити тактильні відчуття у грудях. Утворення фіброзної оболонки навколо імплантату є нормою – це захисна реакція організму на стороннє тіло, яким є сам імплант. Однак така капсула імплантату може ущільнюватися, збільшуватися, затискати та здавлювати імплантат. Саме це явище називається контрактурою. Неможливо спрогнозувати можливість появи капсульної контрактури і в крайніх випадках може знадобитися повторна операція із заміни імплантів.


Про такі ускладнення, як серома, капсульна контрактура, я обов'язково розповім в окремих блогах.


Як уникнути ускладнень після пластичної операції
Частина ускладнень є природним процесом загоєння і потребує спостереження. Частина пов'язана з недотриманням рекомендацій для періоду реабілітації, їх можна уникнути чітко дотримуючись усіх призначень пластичного хірурга та регулярно відвідуючи планові огляди. Частина ж є непередбачуваною реакцією організму і лише уважність до свого самопочуття та процесу відновлення допоможе вчасно визначити початок патологічного процесу та вчасно звернутися за допомогою до хірурга.


Варто зазначити, що на практиці серйозні ускладнення та наслідки після пластичної операції – це велика рідкість, яка додатково нівелюється професіоналізмом пластичного хірурга.


Нехай страх перед можливими ускладненнями не змусить вас відступити перед своїми бажаннями та мріями, адже вони лише ймовірні. А правильна комунікація із пластичним хірургом на консультації ще більше знижує ймовірність їх виникнення!

Підписуйтесь на мій Instagram
Артур Тумбашян