Абдомінопластика або пластика живота – можливість отримати бажаний плоский животик. Як відбувається операція та реабілітація і в яких ситуаціях вона необхідна ви знайдете в цій статті.
Плоский рельєфний животик - мрія та мета фактично будь-якої дівчини. Дієти, правильне харчування, спеціальні тренування можуть не дати бажаного результату, навіть докладаючи всіх зусиль, щоб прибрати низ живота. Причин цього може бути безліч і часто вони НЕ пов'язані з недостатньою старанністю по дорозі досягнення мети.
У випадку, коли ви самостійно не можете досягти ідеально плоского живота або вас турбують інші проблеми зі шкірою в зоні живота, вам допоможе пластика живота (абдомінопластика) у пластичного хірурга.
що таке Абдомінопластика?
Підтяжка живота або абдомінопластика – це операція, спрямована на покращення контурів живота та корекцію фігури шляхом видалення зайвої шкіри, жирових валиків та зшивання м'язів у ділянці передньої черевної стінки живота.
Абдомінопластика може бути мінімальна з невеликою корекцією або вимагати значного втручання та кропіткої роботи. Все залежить від вихідних даних пацієнта та його бажань. При найскладніших випадках пластичний хірург вдається до цілого ряду маніпуляцій, таких як ушивання діастазу, ліпосакція (за потреби), видалення зайвих тканин у зоні живота та формування нового пупка
Кому потрібна пластика живота?
Необхідність в абдомінопластіці може виникнути як у жінок, так і у чоловіків. Реалії сучасного світу такі, що жінки більше уваги приділяють своєму зовнішньому вигляду і частіше саме вони потребують абдомінопластики.
Причин звернутися до пластичного хірурга з метою виконати пластику живота може бути безліч:
Індивідуальні особливості, які завдають дискомфорту пацієнту;
Розтягування та провисання тканин після вагітності;
Втрата еластичності шкіри після значного скидання ваги;
Діастаз – розбіжність у сторони прямих м'язів живота;
Наявність пупкової грижі.
Підтяжку живота не слід плутати з ліпосакцією (косметична операція для видалення жирових відкладень), хоча ваш хірург може рекомендувати вам виконати ліпосакцію як частину підтяжки живота. Абдомінопластика лише допоможе прибрати зайву шкіру з живота, але не підходить як альтернатива схуднення.
ЗАПИШИСЬ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ
ЗАПИСАТИСЯ →
ЗАПИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ
Оберіть зручний мессенджер для зв'язку
Написати у Telegram
Написати у Viber
Як виконується підтяжка живота?
Як і будь-яка пластична операція, абдомінопластика починається з консультації з хірургом. Його завдання оцінити ситуацію, зібрати анамнез, обговорити з вами результат, який ви хотіли б отримати та підібрати оптимальний метод операції.
Перед операцією обов'язково необхідно виконати загальне обстеження організму, щоб операція була безпечною для вас і не виникло ускладнень.
Для абдомінопластики зазвичай рекомендується загальна анестезія, але місцева анестезія з седацією також може бути використана за мінімальних втручань, таких як міні-абдомінопластика (мінімальне видалення шкіри з живота без зміщення пупка).
Підготовка до операції
Перед початком операції хірург ще раз затверджує бажаний результат із пацієнтом і робить розмітку на вашому тілі, за якою буде виконуватись операція
Анестезія
Лікар анестезіолог запроваджує препарати для анестезії. Залежно від обраного методу знеболювання, можливе використання загальної або місцевої анестезії.
Процес операції
Після того, як подіяла анестезія і пацієнт не чутливий до болю, хірург робить надрізи відповідно до вашого хірургічного плану.
Робота з індивідуальними потребами пацієнта
Залежно від плану операції, видаляються надлишки жирової тканини, підтягуються м'язи черевної порожнини, формується новий пупок (якщо операція передбачає значне зміщення та видалення тканин), видаляється надлишок шкіри та накладаються шви
Реабілітація пацієнта
Відразу після операції пацієнта транспортують до палати для виходу з наркозу. Весь період його спостерігає медичний персонал. З цього моменту починається період реабілітації після операції.
Завдання пластичного хірурга - зробити сліди від операції непомітними, шов після операції виконується те щоб його було приховати під лінією трусиків і навіть у бікіні на пляжі був видно слідів операції.
Протипоказання для абдомінопластики
Абдомінопластика, як і будь-яка пластична операція, має низку класичних протипоказань.
онкологічні захворювання;
захворювання серцево-судинної системи;
хронічна гіпертонічна хвороба;
гострі інфекційні захворювання;
цукровий діабет та інше.
Крім цього, абдомінопластика має свої особливості. Природно, операція не виконується при вагітності та надмірній вазі. Пацієнт повинен мати стабільну вагу, без мети значно зменшити чи збільшити вагу. Якщо ви все ще плануєте схуднути, не робіть підтяжку живота відразу. Зачекайте, доки ваша вага не стабілізується.
Також я рекомендував би відкласти абдомінопластику, якщо ви плануєте вагітність надалі. Під час операції ваші вертикальні м'язи живота напружуються. Майбутні вагітності можуть знову поділити ці м'язи.
Як відбувається реабілітація після підтяжки живота?
Період реабілітації пацієнта починається одразу після операції. Пацієнт перебуває у стаціонарі під наглядом медичного персоналу від 1 до 5 днів.
Після виписки обов'язково потрібно носити спеціальну компресійну білизну (еластичний пояс корсет) близько 4-6 тижнів, а шви знімають вже через 7-14 днів після операції.
Абдомінопластика є таким самим оперативним втручанням, як і багато інших операцій. Реабілітаційний період може супроводжуватися набряками, синцями, легкою хворобливістю під час руху, загальним нездужанням та зниженою чутливістю у зоні операції. Подібні побічні ефекти проходять приблизно через 1-2 місяці і є нормальною реакцією організму. Первинний результат можна оцінювати лише через 2-4 місяці після операції.
Протягом місяця після операції слід виключити будь-які фізичні навантаження. Через місяць їх можна поступово та акуратно збільшувати, але повноцінно повернутися до спорту та навантажень можна лише через 6 місяців.
Весь цей час ваш пластичний хірург буде з вами на зв'язку, спостерігати за вашим відновленням і давати рекомендації для того, щоб якнайшвидше ви змогли насолодитися результатом після операції.